2017-08-01

German Open - Stuttgart

| Event homepage | Registrations | Race results | Rank results |
Event Results
Event results have been registered. Winners:
[Special/Hybrid slalom Pro] Christopher Dupont (FRA)
[Special/Hybrid slalom Amateur] Zaccaria Di Giorgio (ITA)
[Special/Hybrid slalom Woman] Karolina Vojtova (CZE)
[Special/Hybrid slalom Maste
Event results have been registered.

Special/Hybrid slalom Pro
1. Christopher Dupont (FRA)
2. Michel Dupont (FRA)
3. Stas Myronenko (UKR)
4. Dominik Kowalski (GER)
5. Robert Thiele (GER)
6. Vincent Tanguy (FRA)
7. Felix Müller (GER)
8. Toms Dreiblats (LAT)
9. Karl Floitgraf (USA)
Complete results...

Special/Hybrid slalom Amateur
1. Zaccaria Di Giorgio (ITA)
2. Lukas Knobloch (GER)
3. Martins Liepins (LAT)
4. Max Thiele (GER)
5. Lukas Mehler (GER)
6. Anton Sundling (SWE)
7. Nikolai Efutin (RUS)
8. Tobias Holl (GER)
9. Markus Wenerski (GER)
Complete results...

Special/Hybrid slalom Woman
1. Karolina Vojtova (CZE)
2. Mia Sudkova (CZE)
3. Irene Di Giorgio (ITA)
4. Therese Redman (SWE)
5. Hana Vojtova (CZE)
6. Anna Shershneva (RUS)
Complete results...

Special/Hybrid slalom Master (45-)
1. Stepan Vojta (CZE)
2. Alex Lutz (GER)
3. Pavel Novotny (CZE)
4. Radan Knobloch (GER)
5. Niklas Hyland (SWE)
6. Michal Subrt (CZE)
7. Pelle Gustafsson (SWE)
8. Jean Philippe Bouckaert (BEL)
9. José Manoel Fernandes (BRA)
10. Johan Grundel (SWE)
Complete results...

Special/Hybrid slalom Junior (-17)
1. Mare Erika Belta (LAT)
2. Ondra Kral (CZE)
3. Toms Zubarevs (LAT)
4. Felix Thiele (GER)
5. Endija Ruja (LAT)
Complete results...

Special/Hybrid slalom Boy/Girl (-14)
1. Patriks Jostmanis (LAT)
2. Petr Martinu (CZE)
3. Foma Mikhaylovskiy (RUS)
Complete results...

Special/Hybrid slalom Kid (-11)
1. Lukas Martinu (CZE)
2. Emily Martinu (CZE)
Complete results...

TS Straight Pro
1. Christopher Dupont (FRA)
2. Stas Myronenko (UKR)
3. Michel Dupont (FRA)
4. Dominik Kowalski (GER)
5. Vincent Tanguy (FRA)
6. Robert Thiele (GER)
7. Toms Dreiblats (LAT)
8. Christoph Baumann (GER)
9. Felix Müller (GER)
10. Karl Floitgraf (USA)
Complete results...

TS Straight Amateur
1. Lukas Knobloch (GER)
2. Zaccaria Di Giorgio (ITA)
3. Max Thiele (GER)
4. Martins Liepins (LAT)
5. Anton Sundling (SWE)
6. Lukas Mehler (GER)
7. Nikolai Efutin (RUS)
8. Tobias Holl (GER)
9. Markus Wenerski (GER)
Complete results...

TS Straight Woman
1. Karolina Vojtova (CZE)
2. Mia Sudkova (CZE)
3. Irene Di Giorgio (ITA)
4. Hana Vojtova (CZE)
5. Therese Redman (SWE)
6. Anna Shershneva (RUS)
Complete results...

TS Straight Master (45-)
1. Niklas Hyland (SWE)
2. Alex Lutz (GER)
3. Stepan Vojta (CZE)
4. Radan Knobloch (GER)
5. Pavel Novotny (CZE)
6. Michal Subrt (CZE)
7. José Manoel Fernandes (BRA)
8. Pelle Gustafsson (SWE)
9. Johan Grundel (SWE)
10. Franck Pannetier (FRA)
Complete results...

TS Straight Junior (-17)
1. Mare Erika Belta (LAT)
2. Toms Zubarevs (LAT)
3. Endija Ruja (LAT)
4. Ondra Kral (CZE)
5. Felix Thiele (GER)
Complete results...

TS Straight Boy/Girl (-14)
1. Patriks Jostmanis (LAT)
2. Petr Martinu (CZE)
3. Foma Mikhaylovskiy (RUS)
Complete results...

TS Straight Kid (-11)
1. Lukas Martinu (CZE)
2. Emily Martinu (CZE)
Complete results...

Giant Slalom Pro
1. Christopher Dupont (FRA)
2. Vincent Tanguy (FRA)
3. Michel Dupont (FRA)
4. Robert Thiele (GER)
5. Dominik Kowalski (GER)
6. Toms Dreiblats (LAT)
7. Stas Myronenko (UKR)
8. Karl Floitgraf (USA)
Complete results...

Giant Slalom Amateur
1. Lukas Knobloch (GER)
2. Martins Liepins (LAT)
3. Zaccaria Di Giorgio (ITA)
4. Max Thiele (GER)
5. Lukas Mehler (GER)
6. Anton Sundling (SWE)
7. Nikolai Efutin (RUS)
8. Tobias Holl (GER)
9. Markus Wenerski (GER)
Complete results...

Giant Slalom Woman
1. Karolina Vojtova (CZE)
2. Mia Sudkova (CZE)
3. Irene Di Giorgio (ITA)
4. Therese Redman (SWE)
5. Hana Vojtova (CZE)
6. Anna Shershneva (RUS)
Complete results...

Giant Slalom Master (45-)
1. Pavel Novotny (CZE)
2. Michal Subrt (CZE)
3. Stepan Vojta (CZE)
4. Radan Knobloch (GER)
5. Alex Lutz (GER)
6. Niklas Hyland (SWE)
7. Pelle Gustafsson (SWE)
8. Jean Philippe Bouckaert (BEL)
9. José Manoel Fernandes (BRA)
10. Artem Shershnev (RUS)
Complete results...

Giant Slalom Junior (-17)
1. Mare Erika Belta (LAT)
2. Toms Zubarevs (LAT)
3. Felix Thiele (GER)
4. Ondra Kral (CZE)
5. Endija Ruja (LAT)
Complete results...

Giant Slalom Boy/Girl (-14)
1. Patriks Jostmanis (LAT)
2. Petr Martinu (CZE)
3. Foma Mikhaylovskiy (RUS)
Complete results...

Giant Slalom Kid (-11)
1. Lukas Martinu (CZE)
2. Emily Martinu (CZE)
Complete results...
Text: Hans Koraeus
| Event homepage | Registrations | Race results | Rank results |